Vylaď svůj KB swing!

Kettlebelly získavají poslední dobou hodně popularity. A určitě mají proč. Jsou prostě univerzální, multifunkční, skladný, cool a prostě skoro každej je má rád.

Dokážou z běžnýho sportovce, používajícího stále dokola pořád ty samý cviky, vytvořit multifunkčního atleta, který díky dynamice, síle a výbušnosti získá neuvěřitelnej náskok před svojí konkurencí.

Máme tady swing. Základní kb cvik.

Ultimátní nářezová záležitost, která tě dokáže vyšťavit, otestovat tvoje hranice a při SPRÁVNÉM provedení posunout na úplně jinej level výkonnosti.

SPRÁVNÉM!

Takže platí jednoduchý pravidlo. Buď swinguj (skoro) dokonale nebo vůbec. Swing je totiž dobrej sluha ale na ho*no pán.

Nedávno jsme o swingu měli v Underground Areně workshop. Protože ho rád doporučuju všem, chci, aby techniku každý zvládal co nejlépe.

Proto se v tomto článku dozvíš to, co jsme zkoušeli prakticky na workshopu a já si to nechci nechat jenom pro sebe.

Zaměř se na následující 4 triky a tvoje záda ti budou v budoucnu vděčná.

Nebudu se ale zabývat základní technikou cviku, ale spíše triky, které jí vylepší. Pro správnou techniku si pusť videa od StrongFirst. To jsou top borci v oboru.

TRIK numero 1 – Dejchej!

Na techniku dýchání při swingu (a spousty dalších pohybech) dost lidí kašle. Mají dost starostí s technikou, jak vysoko švihnout, kdy se zlomit v bocích, jak vypadat dobře na fotce atd. (Seflie při one-hand swingu je level Mastery! Ale nedoporučuju…).

Správné využití vzduchu je ale mega důležitý a mělo by se trénovat jako první věc. Swing samotný až pak.

Vypadá to nějak takhle:

Vylaď svůj KB swing

Nádech by měl být proveden nosem. — Silnej rychlej nádech (když kb padá dolů), při kterém se snažíš dostat vzduch co nejníže do břicha. — Při explozivním swingu ze spodní polohy, když se kb začíná vracet nahoru, vydechneš přes zuby a zasyčíš jako kobra královská a zatneš maximálně veškeré svaly, které máš uprostřed těla. — Do výdechu se snažíš dostat velký tlak a rychlost, s čímž ti pomůže skoro zavřená pusa se zuby u sebe. — A opakuješ.

Tenhle styl dejchání tě uchrání před zraněním a udělá z tvého swingu explozivní podívanou!

TRIK numero 2 – Nauč sebe správně vohnout

Luxusní provedení ohnutí v bocích (anglicky hinge) tě zbaví dřepování při swingu. Trénuj hinge tak, že neswinguješ, ale soustředíš se jen na samotný ohyb v bocích, zpevněná rovná záda, břišáky z oceli a minimální ohyb v kolenou. Zátež na hrudníku můžeš zvýšit, ale nepřeháněl bych to nijak extrémně (i když roller na obrázku je fakt málo).