10 tvých TOP NUTRIČNÍCH otázek zodpovězeno (bez vytvoření dalšího chaosu) – ČÁST 2/5

V první části jsme se podívali na důležitost bílkovin a objasnění mýtu jménem sacharidy.

První část můžeš vidět tady.

Dneska jsou v plánu další dvě perly.

A začneme velkou peckou.

3) Kolik jídel za den bys měl mít?

Kolik jídel za den preferuješ?

Ok, super.

Jez tolik jídel za den. Vážně.

„Malá jídla ve velký frekvenci za den roztáčí metabolismus“ je velkej mýtus. Studie a hlavě PRAXE nám ukázali to, že metabolismus je ovlivněn nejvíce KALORICKÝM PŘÍJMEM.

Tvůj metabolismus se prostě přesně přizpůsobí pokud máš 2,3,4 nebo 8 jídel za den. Je prokázaný (a znovu opakuju otestovaný u nás v UA), že výsledky dosáhneš při jakékoliv frekvenci jídel za den, pokud dodržíš správný přijem kalorií.

Klíčem je tu konzistence. Zamysli se nad tím, kolik dokážeš dlouhodobě udržet jídel za den.

Jedině v případě vícefázového tréninku za den nebo nabírání většího množství svaloviny bude na místě změna frekvence jídel.

A taky u jedinců, kteří mají tendence k přejídání a obezitě, bude fungovat větší frekvence lépe a taky jim pomůže vrátit kontrolu nad jejich apetitem.

Pokud ale nespadáš do žádný z těchto speciálních kategorií, s frekvencí si nelam hlavu a jez tolik jídel, kolik máš rád, sedí do tvého dne a dokážeš konzistentně udržet.

4) Říká se, že po mléčných výrobcích  a ovoci přiberu. Není snad ovoce zdravý?

Nejdřív je klíčový rozlišit ZDRAVÝ a VHODNÝ PRO REDUKCE VÁHY (nechci používat dietní).

Spousta chaosu a misinformací vzniká kolizí toho, že myšlenka jíst „čistě“ a „zdravě“ vede k redukci tvojí váhy a změně postavy. Přejíst se prostě můžeš i zdravejma dobrotama.
Stará dobrá pravda – kalorie dovnitř VS kalorie ven hrajou největší roli v tvojí fyzický proměně.

Ale to pořád nic nemění na faktu, že by tvůj jídelníček měl obsahovat zdravý jídla – v UA doporučujeme našim klientům 80-90% původem z nezpracovaných jídel, ve kterých může být zahrnuto ovoce a mléčné výrobky.

Tahle otázka je dost častá a její odpověď je dost jednoduchá, protože jako se vším v tvém životě, všechno se dá přehnat a pak dobrá věc nemusí přinášet už tolik dobra.

Takže co to ovoce nebo mléčný věci? Jestli s tím tvůj žaludek je v pohodě a nemáš žádný alergický reakce – užij si je. Obojí totiž obsahuje super nutriční hodnoty (hlavně pokud pochází z domácího původu), který podpoří tvoje zdraví a tvojí fyzickou proměnu.

Co bych udělal teď, je začal sledovat, jak tvoje tělo reaguje na různé druhy jídel. Jestli zjistíš, že ti nějaké z nich nedělá moc dobře, nejez ho. Na druhou stranu, užij si jakýkoliv druh ovoce a mléčnýho výrobku, který máš rád.
Bude to znít jako zaseknutá deska ale – celkový počet kalorií za den HLAVNĚ ovlivnít tvojí fyzickou proměnu.

===============

Chceš víc podobnejch triků, nápadů a ověřených strategií, jak vybudovat nutriční zvyky, které ti konečně přinesou udržitelnou proměnu?

Buď 5.dubna na našem nutričně/lifestylovém semináři ZDARMA!

Přihlaš se klikem na obrázek.

získej kontrolu nad tvým jídlem, tělem a životem